Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Az archívum

Cikkek találhatók

Népdalverseny a Dózsába 2019

2019.02.14

,, …És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek…”

/Babits Mihály/

 

Nagy volt a sürgés-forgás február 7-én kora délután az informatikaterem környékén.

Alsós népdaléneklési versenyre készülődtek a másodikosok, harmadikosok és negyedikesek.

Idén is zsúfolásig megtelt a nagy terem,  ahol a versenyzőkkel együtt izgulhattak szülők, testvérek,

nagyszülők .  A zsűri tagjai közt nevelők és diákok is helyet foglaltak: Emri Attiláné,  Bulláné Farkas

Beáta  és  Sári Kata  8. osztályos tanuló. Meghívott vendégként ült a zsűri soraiban Lázár Anna,  a

Földes Ferenc  Gimnázium végzős tanulója, hajdani dózsás diák, aki oszlopos tagja volt a Kalácska

énekegyüttesnek,  s jelenleg a GÜSCH!  zenekar énekese.  A közös beéneklés után a legnagyobbakkal

kezdődött a  verseny,  s ahogy szaladt az idő, az izgalom, félelem is oldódott.  A kis pacsirtáink szépen,

felkészülten, nagy átéléssel  adták elő népdalcsokraikat egyéni és csoportos kategóriában egyaránt.

 A zsűri minden  évfolyamból az első helyezetteket delegálja a körzeti népdaléneklési versenyre, mely

idén február 20-án  kerül megrendezésre az Ádám Jenő Tagiskolában.

Lássuk az eredményeket!

2. osztály

1. hely:  Szojka Júlia

2. hely: Faller Bence

2. hely: Szabó Eszter, Szabó Nóra

3. hely: Tóth Eszter

3. hely:  Vajda Zsófia Sára

Felkészítő nevelő:  Mertus Istvánné

3. osztály

1. hely:  Réthy Gábor,  Szuhay Zsombor

2. hely:  Takács Hanna, Knittel Lara, Szabó Lia, Bráz Katalin

Felkészítő nevelő: Emri Attiláné

 

2.hely:  Gollob Luca

3. hely:  Gebei Attila

3. hely:  Tábori Róbert

3. hely:  Csajbók Ákos

4. hely: Ónodi Bence

4. hely: Páli- Bakó Csongor

Felkészítő nevelő:  Juhász Miklósné

4. hely: Matiz Marcell, Bodnár- Oláh Kristóf, Deák Levente

4. hely: Lőkös VandaMolnár Boglárka, Kelemen Fanni

Felkészítő nevelő:  Emri Attiláné

4. osztály

1.hely:  Baji Jázmin, Horváth Réka, Huszti Boglárka, Kriston Panni, Veres Orsolya

2.hely:  László Dávid József

2.hely: Fábián András

Felkészítő nevelő: Molnárné Somodi Gabriella

3.hely:  Bencs Máté

4.hely: Tiszlavic Bianka, Orbán Vivien, Szojka Róza

Felkészítő nevelő:  Málik Csilla

 

 

Mappák találhatók

Mappák nem találhatók