Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Angol nyelvi szavalóverseny a Dózsában

2017.11.18
Intézményvezető asszony köszöntőjében kiemelte, hogy nem egyszerű megérteni egy vers mondandóját, nem kis feladat memorizálni, a lehető legtökéletesebb kiejtéssel és intonációval elsajátítani egy költeményt magyar nyelven sem. 
A versenyre nevezni Kazincbarcika és vonzáskörzete felső tagozatos tanulóinak iskolánként és évfolyamonként maximum 3 fővel lehetett. 
A szabadon választott vers előadásmódját, a kiejtést, a szöveghűséget értékelte a zsűri. Az eredményhirdetés során Pálkövi Zoltánné tagintézményvezető adta át az okleveleket és a könyvjutalmakat. 
Szuhay Lilla és Baán Emma szavalatai színesítették a megnyitót és az eredményhirdetést.
A verseny megyei fordulójára 2017. november 30-án, csütörtökön 14 órától
a Rónai Ferenc Tagiskolában Miskolcon kerül sor, ahol az első három helyezett fogja képviselni városunkat.
 
5. évfolyam
1. Kovács Noémi Dózsa György Tagiskola Stubnerné Szabó Tünde
2. Biriki Vanda Dózsa György Tagiskola Stubnerné Szabó Tünde
3. Deák Zsófia Pollack Mihály Ált. Isk. Molnárné Dudás Katalin
4. Havas Petra Dózsa György Tagiskola Stubnerné Szabó Tünde
5. Szatmári Hanna Kazinczy Ferenc Tagiskola Pálné Szendi Nóra
 
6.évfolyam
1. Vattay Dorka Dózsa György Tagiskola Radácsiné Tóth Erzsébet
2. Földi Zsófia Árpád Fejedelem Tagiskola Södeberg-Pelles Orsolya
3. Gál Noel Ádám Jenő Tagiskola Szarka Lászlóné
4. Sperling Nóra Erika Pollack Mihály Ált. Isk. Lekner Szilvia
5. Vasvári Alina Árpád Fejedelem Tagiskola Södeberg-Pelles Orsolya
 
7.évfolyam
1. Bokor Máté Pollack Mihály Ált. Isk. Zana Ágnes
2. Gula Bence Dózsa György Tagiskola Stubnerné Szabó Tünde
3. Mázik Dániel Pollack Mihály Ált. Isk. Molnárné Dudás Katalin
4. Bakó Karina Ádám Jenő Tagiskola Szarka Lászlóné
5. Korpai Boglárka Pollack Mihály Ált. Isk. Lekner Szilvia
 
8.évfolyam
1. Polgári Karolina Pollack Mihály Ált. Isk. Molnárné Dudás Katalin
2. Gyenes Iván Pollack Mihály Ált. Isk. Molnárné Dudás Katalin
3. Antal Rebeka Ádám Jenő Tagiskola Szarka Lászlóné
4. László Mercédesz Dózsa György Tagiskola Stubnerné Szabó Tünde
5. Bacskó Kornél Ádám Jenő Tagiskola Szarka Lászlóné
Gratulálunk! 
 

A mappában található képek előnézete Angol verseny